Sviluška na psech

Typ:Příspěvek
Kategorie:Péče a zdraví
Datum vložení příspěvku:25.10.2011
Id příspěvku:312
Text:
Nedávno jsme se vrátili z procházky a naše Luccy se pořád drbala. Dokonce si začala vykousávat i chlupy. To už mě ale znepokojovalo. Neustále jsem ji prohlížela, koupala, ale blechy jsem nenašla. Je to maltézáček, takže blechy jdou vidět po prvním polití sprchou. Tak mi to nedalo a zasedla k odborné literatuře. Objevila jsem, že existují nějaké svilušky. Že jsou na kytkách a co s nimi dělají vím. Ale na psech? Opravdu mě to překvapilo! A co mě nejvíc překvapilo, že je to běžný druh parazita, a pejsky neotravují přímo svilušky, ale jejich larvy. Ty jsem na pejskovi samozřejmě najít nemohla, jak jsou miniaturní. Jen mají zarudlá místa a řádí takto 14 dní. Pak odpadnou,ale přijdou další. Číhají na ně venku. Nejdřív jsem si říkala, že nebudu chodit s pejskem ven. Ale to byl špatný nápad. Tak jsem se dala do léčení psa. Použila jsem Frontline. Ten ale účinný nebyl. Nakonec mi veterinář předepsal Biolit a peroxid, kterým jsem Luccy vytírala tlapky po každé procházce. A od té doby máme od nich pokoj. Už zase mám doma klidného, spokojeného pejska - no spíš psu, jak naší fenečce říkám..:-D

Diskuse:

Veter | 2011-10-31 15:13:46 | Odpovědět (Neregistrovaný)
Svilušky se vyskytují převážně na podzim na travinách a na keřích.Tito parazité jdu rozpoznat pouze pod lupou jako oranžové tečky. Nejvíce se vyskytují na tlapkách, v podpaží, na břiše a na pohlavních orgánech. Je správné se vždy poradit se zvěrolékařem.
Babu | 2012-09-07 16:42:35 | Odpovědět (Neregistrovaný)
Ano a veterinář vám poradí dětský olej, olivový olej... To ani nezkoušejte pes je celý špinavý a nepomůže to ani náhodou!
LGW | 2012-09-11 12:30:05 | Odpovědět (Neregistrovaný)
Zbavit se svilušek je boj zdlouhavý a Sysifovský... Stejně se každý rok na jaře a na podzim objeví znovu. Postihuje zejména psi, kteří žijí v "přírodě". Pes v centru Prahy je v bezpečí. Nám se osvědčilo: po kaaždé procházce omýt tlapky, bříško a třísla vlažnou vodou, dobře osušit, polít peroxidem vodíku (starý dobrý kysličník) a nechat oschnout. Arpalit je také účinný, ale když si ho postižený jedinec olízá, je mu blivno. Jiná rada není. Alespoň jsme na nic lepšího za 10 let nepřišli... Dobrý den!

Přidat příspěvek:

*Antispamová kontrola:
   Přepište čtyři číslice: 


možnost přidávat odpovědi byla kvůli spamu zrušena

Jméno zadavatele

Boženka