Psí známky na krk

Typ:Příspěvek
Kategorie:O psech
Datum vložení příspěvku:22.10.2011
Id příspěvku:267
Text:
Nevím, jak je to v jiných městech, ale v Praze se už psí známky na krku nenosí. Tohle už je přežitek. Do Prahy jsem se přestěhovala před pár lety i s mým malým jorkšírkem. Jorkšírka jsem musela nechat načipovat. Čip je velice dobrá záležitost. Když se vám pejsek ztratí, tak ho díky čipu jsou schopni najít, můžete si pejska i pojistit, díky čipu. Měla jsem z toho docela strach, ale pan veterinář byl moc šikovný. Bylo to rychlejší, než očkování. Jorkšírka mám málokdy na vodítku a nemá rád obojek. Díky čipu už ho nosit ani nemusí, protože ten se, narozdíl od psí známky, na krk nevěší. Takže kdo ještě nemáte načipováno a vaše město tuhle novinku také zavádí, ničeho se nebojte a směle do toho!

Diskuse:

Zizi | 2012-01-07 19:41:21 | Odpovědět (Neregistrovaný)
Tak u nás je načipování psa povinné. My ho načipovaného ještě nemáme, máme štěně. Ale díky tomuto příspěvku se už ničeho nebojím a zajdeme si pro čip brzy taky. Hlavně se mi na tom líbí, že je v registru a bude hlídaný. Už jsem o tom dost četla a mám takový pocit, že jsou tam pejsci i nějak pojištění. Už aby jsme ten čip měli!
Kristy | 2012-01-17 16:42:00 | Odpovědět (Neregistrovaný)
Národní registr toho naslibuje...My psa měli načipovaného, řádně přihlášeného a platili jsme jak městu, tak jsme občas něco poslali do registru, přestože to nebylo povinné. Když se nám ale ztratil pes, tak jsme neměli kam zavolat, aby ho tedy podle čipu našli. Policajti byli schopní akorát kontrolovat podobné psy, ale víc nezmohli. A národní registr? Sliby chyby. Ani na jedno číslo jsme se nedovolali. K čemu tedy to čipování je dobré?

Přidat příspěvek:

*Antispamová kontrola:
   Přepište čtyři číslice: 


možnost přidávat odpovědi byla kvůli spamu zrušena

Jméno zadavatele

Fifi