Jak odnaučit psa štěkat

Typ:Dotaz
Kategorie:Výchova
Datum vložení dotazu:22.10.2011
Id dotazu:263
Text:
Máme doma dvouletou jorkšírku. Je zlatá, ale pořád štěká. A když myslím pořád, tak opravdu pořád! Stačí, aby venku slyšela jakýkoli zvuk, nebo když běží ven se vyvenčit. Bydlíme, naštěstí, v RD, takže sousedi si nestěžují. Ale mě to už leze na nervy. Jak ji to odnaučit? Jsou na to nějaké fígle?

Diskuse:

Helča | 2011-11-11 07:39:06 | Odpovědět (Neregistrovaný)
Taky jsme řešili obdobný problém. Nejdřív je důležité, abyste zjistila, proč štěká. Jestli ji dráždí pohled ven (zakryjte ji ho), jestli štěká při každém vyběhnutí ven, stačí ji vzít na ruce a jít ven s ní, teprve pak ji položit na zem. Nejúčinnější je poučení se z přírody. Nám to teda pomohlo. Když chce vlčice, aby její mláďata byla v klidu, kousne je do čenichu. Vy ji samozřejmě nebude kousat :-D, stačí,abyste ji pevně stiskla tlamu a přitom ji řekla třeba KLID! A tohle pořád opakovat a opakovat. Časem přijde na to, že má být v klidu, stejně jako naše maltézáčka.
Lucka | 2013-05-10 16:14:04 | Odpovědět (Neregistrovaný)

Dobrý den, naší boxerce je 1 rok. 5 dní v týdnu je na zahradě sama až do odpoledne, ale my tam nemůžeme nic nechat, úplně všechno zničí rozkouše a roztrhá hlavně KVĚTINY.I když je venku sama jen 2 hodiny tak nám je zničí, vždy za to dostane ale nepomáhá to. příště to udělá zase. Když odcházíme vždy jí tam dáme něco pro zábavu třeba různé hračky a vždy nějakou dobrotu na kousání třeba prasečí ucho. Když jsme s ní na zahradě tak to nedělá jen když je tam sama. Moc vás prosím o radu JAK JÍ TO ODNAUČIT, aniž by jsme ji museli někomu darovat. Na procházku s ní jdeme 1x denně,ale ráno to nestíháme takže jí na zahradu dáváme nevyběhanou. Anebo je to jenom tím že je to ještě štěně? Jestli ano kdy z toho vyroste? Předem děkuji

Přidat příspěvek:

*Antispamová kontrola:
   Přepište čtyři číslice: 


možnost přidávat odpovědi byla kvůli spamu zrušena

Jméno zadavatele

Eliška Pokorná