Jak krmit psa

Typ:Dotaz
Kategorie:Potrava
Datum vložení dotazu:21.10.2011
Id dotazu:255
Text:
Máme doma psa, který pořád zvrací žaludeční šťávy. Doktor nám řekl, že máme změnit krmení a nemyslel tím granule. Poradíte, jak tedy krmit psa, aby neměl problémy?

Diskuse:

Martin | 2011-10-23 19:30:32 | Odpovědět (Neregistrovaný)
Čau Bebe! Aby pes stihl trávit to, co sežere, měl by se krmit min. 2x denně. Záleží na rase, velikosti psa. Jinak bych doporučil dávku denního příjmu rozdělit klidně i na 3x. A nevěřím tomu, že by vám váš veterinář pořádně vše nevysvětlil a neporadil, jak na to!
Veter | 2011-10-31 15:05:38 | Odpovědět (Neregistrovaný)
Základním předpokladem je zdravá výživa. Pes má dostávat potravu správného složení - obsahující základní látky jako bílkoviny, tuky a uhlovodany, ale také vitaminy a minerály. Pes není odpadkový koš, či dojídač zbytků. Pokud jej tedy krmíte pouze kvalitními granulemi, tak doporučuji dávat krmení 2x až 3x denně, a to pozdě dopoledne a brzy večer. Mezi jednotlivými jídly můžete podávat suchary, ale v takovém množství, aby nebyla překročena denní dávka potravy. U krmení granulemi je nutný přísun čerstvé vody. Několikrát za den ji vyměňte. Pokud obtíže přetrvají delší debu, je nutná opětná konzultace s veterinářem, který pejska prohlédne.
Suukie | 2013-09-26 10:44:46 | Odpovědět (Neregistrovaný)
Doporučuji zezačátku podávat vařenou stravu, žádné extra smažená a aromatická potrava. Až se to zlepší a nebude se chtít vyvářet, zkuste kvalitní granule. Chutné a obsahově super jsou třeba Carnilove, s těmi by neměl mít problém.

Přidat příspěvek:

*Antispamová kontrola:
   Přepište čtyři číslice: 


možnost přidávat odpovědi byla kvůli spamu zrušena

Jméno zadavatele

Bebe