Blechy na psech

Typ:Dotaz
Kategorie:Zdraví a nemoci
Datum vložení dotazu:18.10.2011
Id dotazu:244
Text:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak poznám, že náš pes má blechy? Máme doma novorozeně a manželka chce dát psa pryč. Kdyby prý měl blechy, tak by šly na malého. To ale není pravda, přesto bych rád věděl, jak se to pozná? A hlavně co proti blechám opravdu zabírá. Myslím nějakou prevenci

Diskuse:

Dana | 2011-10-18 13:17:18 | Odpovědět (Neregistrovaný)
Zdravím! Nejdřív bych Vám chtěla vymluvit Vaše mínění - psí blechy opravdu jdou na lidi, ikdyž se tvrdí opak. A dokáží zamořit celý byt. Mám kamarádku, která musela celý svůj dům deratizovat. Takže prevence proti blechám je opravdu na místě. Doporučuji obojek. Není to drahá záležitost a blechy určitě odpudí. A jak se pozná, že už je pejsek má? Jednoduše-pořád se škrábe, nevydrží na jednom místě. V tom případě doporučuji psí šampon - Orthosan. Je to opravdu účinný šampon a taky není drahý - stojí cca 60Kč. A vydrží na dlouho.
Veter | 2011-10-31 15:10:24 | Odpovědět (Neregistrovaný)
Výskyt blech na vašem pejskovi poznáte tím, že se pes velmi často škrábe, především na uších a na krku. Pokud je blechami zasažen, doporučuji ošetření speciálního zásypu proti blechám. Koupíte jej v potřebách pro chavatele. Zásyp nanášejte na kůži ve směru proti srsti. Je nutné vyčistit i pelíšek a deky, které pes používá. Psí blechy opravdu mohou jít i na člověka, ale na lidském těle se dlouho nezdržují. Blechy přenášejí tasemnici, proto byste měli při jejich zjištění psa opětovně odčervit.

Přidat příspěvek:

*Antispamová kontrola:
   Přepište čtyři číslice: 


možnost přidávat odpovědi byla kvůli spamu zrušena

Jméno zadavatele

MIG6